Pri objednávke nad 69 EUR je doprava zadarmo.
Zľava -20 % (nielen) na autovône TU.

OLÉO – MINT, EUCALYPTUS, CYPRES
Galeo
ESENCIÁLNY OLEJ
Galeo

OLÉO – MINT, EUCALYPTUS, CYPRES

ESENCIÁLNY OLEJ
skladom v e-shope
Cena s DPH:
26,90 €

Galeo organické esenciálne oleje, starostlivo vybrané aromaterapeutom, majú certifikáciu AB (Ekologické poľnohospodárstvo) od Ecocert. Organické esenciálne oleje pochádzajú z výrobného systému, ktorý udržuje zdravie pôdy, ekosystémov a ľudí. Každý olej je vyberaný vo svojom najlepšom prostredí, aby bola zaručená dokonalá kvalita a sledovateľnosť.

Obal a vzhľad produktu sa môže od obrázku líšiť. 100% esenciálne BIO oleje.

Mäta pieporná - posilnenie zažívania, koncentrácia, protiinfekčné účinky

Eukalyptus radiata - protiinfekčné účinky, posilnenie horných dýchacích ciest a močových ciest

Cypriš - upokojenie organizmu, repelentné účinky, pozitívny vplyv na CNS

Kód CBIO206100G
Druh produktu ESENCIÁLNY OLEJ
Vôňa/Názov produktu MINT, EUCALYPTUS, CYPRES
Charakter vône svieža, citrusová
Výrobca Galeo
Kolekcia Oléo
Krajina pôvodu Francúzsko

Odporúčania pre správne použitie
ESENCIÁLNY OLEJ GALEO – MINT, EUCALYPTUS, CYPRES

Mäta pieporná - má protiinfekčné vlastnosti, povzbudzuje pri apatii, posilňuje nervový systém (migréna, závraty, koncentrácia, vyčerpanie) a zažívanie (kolika, zápcha, nevoľnosť, nadúvanie). Je vhodný pri nachladnutí - podporuje vykašliavanie, uľahčuje dýchanie, zráža horúčku, tlmí bolesť. Má repelentné účinky.

POZOR: Nepoužívať pri srdcových ochoreniach, v prvých 4 mesiacoch tehotenstva, u malých detí do 6 rokov a pri dojčení. Znižuje tvorbu materského mlieka.

Použitie: Pri nevoľnosti, kinetóze a nadúvání - 1 kvapku na kocku cukru, prípadne inhalujte. Používa sa ako súčasť inhalačných zmesí pri prechladnutí a v saunách.

Eukalyptus radiata - oproti druhu globulus je jemnejšia a menej intenzívna, vďaka tomu je vhodnejšia v tehotenstve a tiež pre deti už od 9. týždňa veku bábätka. Má výborné protiinfekčné účinky, najmä v oblasti horných dýchacích ciest a močových ciest. Uľavuje pri bronchitíde, uľahčuje vykašliavanie, pomáha pri zápaloch prínosových dutín, odstraňuje bolesť v krku. Pri ochorení znižuje horúčku, mierni bolesti hlavy, má antiseptické, antivírusové a antistafylokokové účinky - uvádza sa, že rozprašovacia emulzia 2% eukalyptové silice zničí 70% stafylokokov vo vzduchu. Je tiež vhodný pri infekciách kože a črevných problémoch - pôsobí protihnačkovo a vypudzuje črevné parazity. Je dobrý pre zníženie hladiny krvného cukru alebo ako stimulant srdcovej činnosti. Má pozitívne účinky na psychiku - posilňuje koncentráciu a pamäť, zlepšuje logické myslenie, tlmí záchvaty úzkosti a panického strachu. Odporúča sa kombinovať s levanduľovou, citrónovou, citronelovou, medovkovou, borovicovou, ružovou, rozmarínovou, mätovou silicou alebo s tea tree olejom.

Použitie: Odporúčame potrieť krk, šiju, hrdlo a okolie uší 4 kvapkami rozpustenými v troške rastlinného oleja 3x denne. Veľmi účinné je použitie v období chrípkových epidémií - ráno vtierať 4 kvapky rozpustené v troške rastlinného oleja do chodidiel po dobu 5-7 dní.

POZOR: Nepoužívať pri astme a epilepsii.

Cypriš - má antibakteriálne, dezodoračné a sedatívne účinky. Tíši bolesť, je mierne močopudný, lokálne sťahuje cievy, upokojuje organizmus, je vhodný pri neistote, úzkosti, nepriateľstve, depresii a posilňuje nervy. Pomáha pri problémoch spojených s menopauzou, ovplyvňuje menštruáciu, zmierňuje predmenštruačný syndróm. Je vhodný aj pri prechladnutí, chrípke, kašli, nádche aj alergickej nádche, pôsobí ako repelent.

Použitie: Vnútorné použitie - 1 kvapka v lyžici medu upokojuje suchý a dráždivý kašeľ. Na koži - pre dobrú žilovú cirkuláciu zmiešajte 4 kvapky s rastlinným olejom a vtierajte 3x denne do lýtok.

POZOR: Nepoužívajte v tehotenstve, pri epilepsii a vysokom krvnom tlaku. Tento olej nie je vhodný pre difúziu!

Upozornenie: Esenciálne oleje sú mimoriadne koncentrované, je teda nutné ich zriediť. Príliš vysoká koncentrácia môže spôsobiť bolesť hlavy alebo vyvolať alergickú reakciu na pokožke. Pred masážou preto odporúčame vykonať test znášanlivosti na predlaktí, kde je pokožka najcitlivejšia. Oleje nie sú rozpustné vo vode, zmiešajte ich teda vždy s rastlinným olejom alebo mliekom. Esenciálne oleje nenahrádzajú lieky! Predíďte kontaktu s očami a sliznicou. Uchovávajte vždy mimo dosahu detí!