Profesionálne prevoňanie priestoru

Prečo profesionálne prevoňať priestory?

Pretože vôňa povie viac ako tisíc slov.

Čuch je jedným z najmocnejších ľudských zmyslov, pretože sa nachádza najbližšie k emocionálnemu centru mozgu. To, čo cítime, významne ovplyvňuje našu náladu, emócie a celkové naladenie. V kombinácii s ostatnými zmyslami, najmä zrakom a sluchom, vytvára úplne unikátny zážitok, ktorý dokáže ovplyvniť momentálne rozpoloženie a tiež naše nákupné správanie. Vôňa sa teda stáva dôležitým nástrojom predaja, čo potvrdzujú aj mnohé vedecké štúdie.

Pre zákazníkov je dôležitá nielen kvalita tovaru a cena, ale aj celková atmosféra prostredia, v ktorom nakupujú. Ľudia si pamätajú 35% toho, čo cíti, v porovnaní s iba 5% toho, čo uvidí. Nie je teda nič jednoduchšie, než staviť na vôňu. Značku, ktorá vonia, si zákazníci oveľa lepšie zapamätajú.

Hlavné výhody využitia vône v oblasti podnikania:

 • Zlepšuje imidž firmy
 • Skrášľuje prostredie
 • Zanecháva pozitívny dojem
 • Ľudia sa radi vracajú do príjemného prostredia
 • Predlžuje pobyt zákazníkov v predajných priestoroch
 • Môže zvýšiť produktivitu zamestnancov
 • Odlišuje od konkurencie

Pre koho je vhodné:

Pre kohokoľvek. Príťažlivá vôňa je ako príjemné privítanie. Dodá priestoru osobitý nádych.

Hotely

Hotelom pomôžeme vytvoriť ideálne prostredie, príjemné pre hostí. Voňavý interiér pomôže vykúzliť pozitívny dojem, na ktorý len tak nezabudnú, a do ktorého sa budú radi vracať. Vaša značka môže byť ešte viditeľnejšia, vďaka vôni. Buďte individuálny a jedinečný.

Čakárne

Aj letisko, banky či zdravotnícke zariadenia môžu vytvoriť pre svojich klientov pohodovú atmosféru. Návštevu lekára či nemocnice má veľa ľudí spojenú s pocitom úzkosti, či strachu. Aj tu sa však môžu ľudia cítiť dobre, ak zacítia relaxačnú vôňu a spríjemnia si tak inokedy stresujúce čakanie napríklad pomocou upokojujúcej levandule či eukalyptu. Doprajte vašim klientom pocit pohody.

Fitnes centrá

Fitness kluby už vedia, že šírenie čistých éterických olejov vedie nielen k oživeniu vzduchu, ale aj k podpore výkonov cvičiacich. Vytvorí náladu vhodnú pre dané prostredie, s cieľom uvoľniť alebo osviežiť, inšpirovať a dodať energiu. Novo prichádzajúci sa budú v neznámom prostredí cítiť dobre. Podporte svoju vlastnú značku a imidž jedinečnou vôňou.

Potraviny

Jedlo samo o sebe nedokáže vždy spoľahlivo prilákať zákazníkov. Balené, konzervované alebo mrazené potraviny necítime. Preto obchody potrebujú pôsobivú vôňu vytvoriť inak. Vyberte si nezabudnuteľné, avšak nenápadné vône, ktoré zanechajú dojem. Prilákajte svojich zákazníkov sviežou vôňou jablka alebo manga, nalákajte ich lahodnou čokoládou alebo kávou.

Maloobchod

Maloobchodníci postupne spoznávajú čaro vône. Vyskúšajte si aj vy jedinečnú predajnú skúsenosť s použitím kvalitnej vône, ktorá vystihne váš imidž, značku a produkty. Zákazníci si vás zapamätajú.

Kancelárie, seminárne miestnosti

Kancelárie a pracovné miestnosti sú často nasýtené napätím a pachovým smogom. Profesionálne prevoňanie pomôže nielen zušľachtiť ovzdušie, ale aj podporiť motiváciu k učeniu, efektívnosť a koncentráciu pracovníkov.

Zábavný priemysel

Popredné svetové zábavné podniky, kasína, bary aj nočné kluby sa snažia pre svojich návštevníkov vytvoriť príjemné prostredie. Keďže dennodenne bojujú s cigaretovým dymom, zápachmi z jedla či alkoholu, je to mnohokrát ťažká úloha. Tu nastáva priestor pre profesionálne prevoňanie. Odborné štúdie ukázali, že pomocou prevoňania niektorým kasínam vzrástol zisk až o 20%. Návštevníci sa skrátka v ich prostredí cítili dobre, a tak zostali.

Doprava

Doprajte svojim cestujúcim zážitok z jazdy. Poskytnite im jedinečnú skúsenosť práve vďaka vôňam, ktoré zostanú v ich pamäti ešte dlho po tom, čo dorazia do cieľovej destinácie. Špecializujeme sa na metrá, výletné lode, letiskové haly a lietadlá či čakárne. Uspokojíme potreby firiem všetkých veľkostí a typov. Odlíšime Vás od konkurencie.

Autosalóny

Kúpa automobilu je pre mnohých symbolom ich postavenia v spoločnosti. U žiadneho iného tovaru totiž nehrajú emócie takú rolu, ako práve pri kúpe automobilu. Vybočte z šedého priemeru a nahraďte typický pach nových pneumatík a vystavených automobilov ušľachtilou vôňou. Budete mať úspech.

Aký má profesionálne prevoňanie účinok?

Príjemná vôňa uspeje všade.

Správnou aplikáciou vôní môžeme:

 •  predĺžiť dobu, ktorú zákazníci strávia v predajných priestoroch,
 •  zvýšiť ich nákupný zážitok, ktorý ich častejšie privedie naspäť,
 •  zvýšiť obrat priemerne o 5%,
 •  zvýšiť pozornosť a výkonnosť pracovníkov až o 50%,
 •  znížiť chorobnosť obsluhujúceho personálu až o 30% vďaka antibakteriálnym vlastnostiam.

Rozvoňajte aj vaše obchodné priestory a získajte tak spokojných a šťastných zákazníkov. Zákazníkov, ktorí si vašu značku zapamätajú, pretože vonia.

Ako vám prevoniame priestory a koľko to bude stáť?

Našou stratégiou je umožniť firmám vylepšiť ich imidž, odlíšiť ich od konkurencie a podporiť samotný predaj. Prinášame úplne nový pohľad na vnímanie marketingového priemyslu, a to navodením vhodnej atmosféry prostredníctvom vôní.

Ponúkame:

 • analýzu priestoru
 • spracovanie návrhu
 • navrhnutie vhodnej vône
 • kompletný servis a údržbu po celú dobu inštalácie

Buďte o krok pred vašou konkurenciou! Voňajte...

Ak máte záujem o kompletný prehľad produktov a možností prevoňania priestoru, neváhajte nás kontaktovať.