Pri objednávke nad 69 EUR je doprava zadarmo.

PAULINE V NEW YORKU

PAULINE V NEW YORKU

 

Celý príbeh spoločnosti Mon Dada začína v New Yorku, myšlienkou zakladateľky Pauline, ktorá túžila vytvoriť produkty spájajúce prírodu, jedinečné vône, nevšedný a minimalistický dizajn spolu s nízkou uhlíkovou stopou.


A tak sa zakladateľka Pauline pustila do hľadania tých najlepších prírodných vonných sviečok, ktoré boli dostupné, až objavila medzeru na trhu. A začala vo svojom byte v New Yorku vyrábať betónové dózy, miešať nezabudnuteľné vonné kompozície z esenciálnych olejov a začali postupne vznikať produkty MON DADA.

AKO FIRMA FUNGUJE V SÚČASNOSTI A AKÝ JE CIEĽ?

AKO FIRMA FUNGUJE V SÚČASNOSTI A AKÝ JE CIEĽ?

 

Neskôr sa Pauline rozhodla zasvätiť do výroby aj svoju rodinu, premiestnila sa teda do svojej rodnej krajiny, do Belgicka, kde sa k procesu pripojila Paulinina mamička. Teraz sú sviečky vyrábané ručne a nádoby odlievané v dielni v Harelbeke a celý proces výroby sprevádzajú iba ženy. Výroba je časovo náročný proces, vosk je nalievaný v niekoľkých vrstvách pre zachovanie tej najlepšej kvality.

 

Firma MON DADA získala v roku 2021 titul „Najsľubnejšia malá firma roku“ od spoločnosti UNIZO. Dnes už nie sú malou firmou, ich pobočky a predajcov nájdete po celom svete… A my sme radi, že ich môžeme v Českej republike predstaviť ako prví.

 

Cieľ bol hneď jasný, hneď od prvopočiatku; ponúkať luxusné, úplne prírodné produkty, ktoré zahalia interiér do nezabudnuteľnej vône. A to všetko čo najviac ekologickou cestou, bez kompromisov v dizajne. Používajú recyklované alebo opakovane použiteľné obaly aj prepravné materiály.

„Udržateľnosť nie je iba prísľubom, je to naša hnacia sila za každým rozhodnutím urobeným v MON DADA“

Kolekcia URBAN

Kolekcia z betónu. Ponúkame verziu indoor, teda produkty vhodné do interiéru. Celý proces výroby prebieha ručne, v Belgicku, v Harelbeke. Vďaka remeselnej práci je každá nádoba unikátna tvarom, veľkosťou aj farbou. Vosk je 100 % prírodný, kokosový a sójový. Špecialitou tejto kolekcie je balenie; sviečky aj difuzéry sú v luxusnej drevenej krabičke, sú teda vhodné aj ako darček.


Kolekcia TERRA

Kolekcia Terra je tvorená z keramiky. Nádoby pochádzajú z Portugalska, odkiaľ sa následne prevážajú loďami do Belgicka, kde sú produkty dokončované. Sviečky sú plnené voskom a balenia tyčinkových difuzérov doplnené o vonný sprej. Pre Portugalsko je keramika veľmi staré, tradičné a cenené umenie. Sú teda tiež ručne vyrábané a každý kúsok je originál.

Zaujímavosť kolekcie: Terra tyčinkový difuzér je iný, než ako ho bežne poznáte. Sprej, ktorý je súčasťou balenia, sa strieka priamo na tyčinky, ktoré umiestnite do difuzéra. Sprej sa nenalieva do tela difuzéra, ako je zvykom. Nemusíte sa ale báť, sprej je natoľko koncentrovaný, že ho budete cítiť ešte dlho po nastriekaní.

 

PROCES VÝROBY BETÓNOVÝCH PRODUKTOV KOLEKCIE URBAN

 

Od A do Z sa všetko deje v Mon Dada ateliéri a všetko tvoria ženy. Celý proces začína u Martine, tzv. „Beton Boss“, ktorá ručne vyrába betónové dózy všetkých veľkostí,
následne sú dózy ošetrené tak, aby boli odolné voči vode a nečistotám.

Potom nádoba prichádza do rúk Céline, tzv. „Candle Boss“, tá na spodnú časť nádoby lepí nekĺzavý a stabilný povrch, ktorý zabraňuje poškodeniu nábytku,
ak sa naň rozhodnete sviečku umiestniť. Tiež ju označí logom Mon Dada a ďalej putuje k „Mom Boss“, teda ku Carmen – mamičke Pauline, ktorá lepí knôty na dno a ručne, v niekoľkých vrstvách, nalieva vosk.

Ďalej sú sviečky balené do luxusných drevených krabičiek v prípade interiérových, v prípade exteriérových potom do jutových vreciek.


VŠETKY PRODUKTY MON DADA ZOBRAZÍTE KLIKNUTÍM TU