Pri objednávke nad 69 EUR je doprava zadarmo.

Esteban Paris Parfums, svetovo známy výrobca interiérových vôní pochádzajúci z Francúzska, vdýchol pred viac než 40 rokmi život unikátnym produktom, ktoré vyjadrujú lásku k parfumom, umeniu a prírode. Nenapodobiteľné vône tvorené najlepšími svetovými parfumérmi vo Francúzsku, tie najkvalitnejšie suroviny a francúzske know-how. To všetko navyše s obdivuhodným rešpektom k prírode – bez farbív a konzervačných látok, v 100% recyklovateľných obaloch.
VIAC NEŽ 40 ROKOV TRADÍCIE

VIAC NEŽ 40 ROKOV TRADÍCIE


Jean-Max Estéban, milovník cestovania, vôní a prírody, založil značku Esteban Paris Parfums v roku 1980 a pri cestách po Afrike vytvoril vôbec prvú vôňu Teck & Tonka. Drevito-korenená aróma pretkaná africkým umením. Vyvoláva spomienky na červené prašné cesty, drevené domy a zmesi korenia, ktoré sú pre túto krajinu tak typické. Vyskúšajte jednu z prvých vôní Teck & Tonka a zamilujte sa na prvé privoňanie.


Od roku 1985 je spoločnosť Esteban Paris Parfums úzko spätá s Japonskom. Ide o udržateľné partnerstvo s Nippon Kodo – rodovou spoločnosťou dodávajúcou japonské kadidlo japonskému cisárskemu dvoru.
ČÍM JE SPOLOČNOSŤ VÝNIMOČNÁ?

ČÍM JE SPOLOČNOSŤ VÝNIMOČNÁ?


90 % výroby sa sústredí vo Francúzsku. Spoločnosť Esteban sústredí v jednom areáli svoju výrobňu, sklad, laboratóriá aj administratívu. Skúšajú nové vône v špeciálnych miestnostiach, aby mali istotu, že je aróma presne podľa ich predstáv, zdokonaľujú receptúru v spolupráci s parfumérmi z Grasse… Testujú kvalitu produktov na sklenených policiach v okne, či nemenia farbu či vôňu vplyvom UV žiarenia. Podrobujú produkty horúčave aj mrazu, či vydržia teplotné rozdiely, a mnoho ďalšieho… Kvalita je pre nich hlavnou prioritou.


Zaujímavosťou je aj využitie laserového lúča na vyrezávanie dekorácií z dreva a napríklad aj knôty sú do sviečok usádzané ručne. To všetko začína a končí pod jednou strechou. Esteban Paris Parfums je firmou, kde panuje rodinná atmosféra, a možno vďaka tomu sú ich produkty také výnimočné.

Prohlédněte si galerii fotek na konci stránky z naší návštěvy v Estebanu.
NECHAJTE PRÚDIŤ PRÍRODU VO VAŠOM DOME

NECHAJTE PRÚDIŤ PRÍRODU VO VAŠOM DOME


Všetky parfumy obsiahnuté v produktoch sú zložené z prírodných výťažkov a sú vegánskeho pôvodu. Veľmi príjemnou správou pre človeka a prírodu je aj fakt, že 82 % použitých ingrediencií pochádza z organického poľnohospodárstva. Vonné sviečky sú zo 100 % rastlinného vosku bez obsahu palmového oleja a bez farbív. Samozrejmosťou je potom použitie knôtu z organickej bavlny s certifikáciou OCS (Štandardu pre organický obsah).

PLNITEĽNOSŤ AKO ZÁKLAD EKOLÓGIE

PLNITEĽNOSŤ AKO ZÁKLAD EKOLÓGIE


Všetky produkty, ktoré značka Esteban ponúka, sú znovu naplniteľné. K sviečkam, difuzérom aj autovôňam máme v ponuke veľké množstvo náplní. Fľaše, v ktorých náplň zakúpite, pochádza zo 100 % recyklovaného plastu. Aj kartóny, drevený uzáver sviečok a drevené tyčinky do difuzéra sú vyrobené z udržateľne obhospodárovaných lesov.


Značka Esteban Paris Parfums sa s cieľom zlepšiť životné prostredie zaväzuje darovať 1 % z príjmov ekologickým organizáciám. Poďme spoločne s nimi podporiť planétu.