Pri objednávke nad 69 EUR je doprava zadarmo.

Firma Baobab Collection vznikla v roku 2002 v očarujúcej krajine Tanzánie. Jednotlivé kolekcie sú inšpirované ďalekými miestami a tiež divokou prírodou. Výrobky teraz prúdia z Belgicka, z krajiny uznávanej pre svoju kreativitu a jedinečné know-how v oblasti bytových dekorácií. Za výrobou stoja tí najlepší európski remeselníci a starostlivo vyberané materiály. Nechajte sa očariť jedinečnými zmyslovými zážitkami s neotrepanými vonnými kombináciami a originálnym dizajnom.

BELGICKÉ KNOW-HOW

BELGICKÉ KNOW-HOW


Baobab Collection ponúka rad vonných sviečok a tyčinkových difuzérov z ručne fúkaného skla. Každý kus je tak originálnym dielom ručnej výroby. Starostlivo vyberané suroviny pochádzajú z rôznych kútov celej Európy, napríklad minerálne vosky pochádzajú z Nemecka, sklo z Poľska, kožené štítky na opletaných sviečkach potom z Talianska a vône tvoria prémioví parfuméri v Grasse, v historickom centre parfumérie. Knôty sú vyrábané z pravej egyptskej bavlny.

Sklo sviečky je najprv vyčistené a nahriate, doň sú potom liate vonné vosky. Zaujímavosťou však je, že sviečky vyžadujú niekoľko fáz liatia pre zaistenie homogénneho horenia a tej najlepšej kvality. Napríklad 35 cm sviečka vyžaduje štyri fázy nalievania, ktoré musia byť rozložené do dvoch dní. Nemožno opomenúť ani luxusné balenie, ktorému dominuje čierna stuha s logom značky okolo sviečky, to celé je zabalené do elegantnej čiernej krabičky. Spolu s etiketou tak tvorí posledný dotyk pri realizácii týchto krásnych produktov.

OBJAVTE SVET S BAOBAB COLLECTION

OBJAVTE SVET S BAOBAB COLLECTION


Kolekcia All Seasons sa skladá zo širokej plejády farieb a jedinečných vôní, ktoré dokonale vystihujú rozmanitú a pulzujúcu krajinu Afriky. Pôsobivá je aj kolekcia Pearls, ktorá získala svoj názov podľa krásy pacifických drahých kameňov. Vďaka ďalším kolekciám sa môžete v mysli preniesť napríklad do rôznych destinácií, od egyptských pyramíd po hranice Číny až cez ruské stepi… V súlade s neustále sa meniacimi trendmi sú každý rok navrhnuté vždy nové limitované edície. Nenechajte si ich ujsť a spoznajte svet exkluzivity so značkou Baobab Collection.

Dobré vedieť, že…

Sviečky Baobab Collection sú tvorené z viac než 90 % čistého parafínu. Tento parafín je vysoko rafinovaný s cieľom odstrániť maximálne množstvo škodlivých látok. Štúdia vykonaná nezávislým certifikovaným laboratóriom nenašla žiadne stopy VOC (prchavých organických zlúčenín) v podobe benzénu, formaldehydu či akroleínu pri horení sviečok Baobab Collection. Táto štúdia tiež ukázala, že produkty spaľovania a tepelnej degradácie sú v minerálnom vosku nižšie než v rastlinnom vosku. Spaľovanie sviečok Baobab Collection preto nepredstavuje riziká pre životné prostredie ani pre zdravie človeka.
ZACHOVANIE KVALITY AKO N1

ZACHOVANIE KVALITY AKO N1


  • Knôty je nutné pravidelne zastrihávať, a to aj pred prvým zapálením. Skvelo poslúžia nožnice na to priamo určené. Knôt by nemal presiahnuť 0,5 cm (1/4 palca).

  • Sviečku nesfúkavajte, kým nie je po celom povrchu vosk rozpustený. Predídete tak vzniku kráterov, ktoré sú nielen neestetické, ale tiež sťažujú budúce horenie. Prvé zapálenie sviečky by malo byť dlhšie než nasledujúce časy. Dĺžka tejto fázy sa líši v závislosti od veľkosti sviečky: 10 cm trvá asi 3 až 4 hodiny, 16 cm medzi 5 a 6 hodinami a 24 cm alebo 35 cm asi 8 až 10 hodín.

  • Pokiaľ je vosk už rovnomerne rozpustený, sviečka by potom nemala horieť dlhšie než hodinu kvôli prehrievaniu skla.

  • Pokiaľ ste so svojou sviečkou už na konci horenia, posledný 1 cm vosku už nespaľujte, zabránite tak horeniu plameňov o spodné okraje steny nádoby.

  • Vždy po sfúknutí sviečky odporúčame knôty vyrovnať do zvislej pozície, aby bolo zaručené správne horenie pri ďalšom zapálení. Je tiež vhodné pravidelne čistiť vnútorné steny skla, aby ste zamedzili výskytu sadzí.

  • Všetky doplnky k starostlivosti o sviečky môžete zakúpiť TU

DIFUZÉRY, PLNITEĽNÉ A OHROMUJÚCE

DIFUZÉRY, PLNITEĽNÉ A OHROMUJÚCE


Difuzéry Baobab Collection sú v niekoľkých veľkostiach, od najmenších 250 ml až po tie najväčšie 5 l. Ohromia nielen svojím dizajnom, ale aj výdržou. Najväčším plusom je jednoznačne možnosť opakovaného naplnenia. V našej ponuke teda nájdete aj náplne. Je dôležité naliať celú náplň do difuzéru, aby bola zachovaná vôňa a kvapalina chránená pred škodlivými účinkami UV žiarenia. Difuzéry sú dodávané s ratanovými tyčinkami, ktoré sú buď prírodnej alebo čiernej farby.

DOBROČINNÉ AKCIE BAOBAB COLLECTION

DOBROČINNÉ AKCIE BAOBAB COLLECTION


Sem rozhodne patrí aj sviečka z kolekcie Women; sviečka inšpirovaná symbolom ženskosti. Zlaté okraje lemujúce púdrovo ružový vzor sviečky majú byť pripomienkou nežnosti. Táto kolekcia bola vytvorená s cieľom podporiť výskum rakoviny prsníka.

To, že sú vonné sviečky ručnou výrobou, sme si už predstavili, ale čo možno neviete, že sviečky, ktoré majú háčkovaný obal na skle, pochádzajú z Madagaskaru. Madagaskarské ženy ich ručne háčkujú. Značka sa tak snaží maximálne podporiť obyvateľov nielen v Afrike, ale tiež vyjadriť udržateľnosť, pretože tieto obaly sú háčkované z prírodných materiálov – tzv. rafií..