ZĽAVA
Galeo

GALEO SADA BIO ESENCIÁLNYCH OLEJOV - TIMA

18,80 € 26,90 € -30%
na sklade
Upozorňujeme, že tovar je dostupný v nízkej skladovej zásobe a je pravdepodobné, že bude rýchlo vypredaný.
100% esenciálne BIO oleje
Ravinstsara - posilnenie imunity, prevencia vírusových ochorení, pomáha pri nachladnutí.
Eukalyptus radiata - protiinfekčné účinky, posilnenie horných dýchacích ciest a močových ciest.
Cypriš - upokojenie organizmu, sedatívum, repelentné účinky, pozitívny vplyv na CNS.

Charakteristika produktu

Kód CBIO206106G
Druh produktu ESENCIÁLNY OLEJ
Vôňa/Názov produktu CINNAMON, EUCALYPTUS, CYPRESS
Výrobca Galeo
Kolekcia Oléo
Krajina pôvodu Francúzsko

Odporúčania pre správne použitie
GALEO SADA BIO ESENCIÁLNYCH OLEJOV - TIMA

Ravinstsara - je skvelým pomocníkom na podporenie správnej funkcie imunity, pomáha ako prevencia proti ochoreniam najmä dýchacieho traktu, a má značný antibakteriálny charakter. Zlepšuje náladu, dodáva optimizmus a sebavedomie. Má blahodárne účinky na zvýšenie koncentrácie a posilnenie motivácie. Tento esenciálny olej s hrejivou a korenenou vôňou je získavaný zo stálezeleného stromu gáfrovníku lekárskeho, ktorý je v zdravotníctve veľmi cenený. Použitie: Odporúčame použiť esenciálny olej na inhaláciu pomocou aróma lampy alebo ultrazvukového difuzéru, kedy sa do vody nakvapká 3 – 8 kvapiek tohto esenciálneho oleja, ktorého vôňa sa následne uvoľňuje do interiéru. Množstvo kvapiek závisí na veľkosti priestoru. Okrem inhalácií sa esenciálny olej Ravinstsara hodí na masáže, kedy stačí pár kvapiek esenciálneho oleja rozpustiť v rastlinnom oleji. POZOR: Nepoužívajte čistý esenciálny olej na tvár a krk. Chráňte pred deťmi najmä do 10 rokov.

Eukalyptus radiata - oproti druhu globulus je jemnejšia a menej intenzívna, vďaka tomu je vhodnejšia v tehotenstve a tiež pre deti už od 9. týždňa veku bábätka. Má výborné protiinfekčné účinky, najmä v oblasti horných dýchacích ciest a močových ciest. Uľavuje pri bronchitíde, uľahčuje vykašliavanie, pomáha pri zápaloch prínosových dutín, odstraňuje bolesť v krku. Pri ochorení znižuje horúčku, mierni bolesti hlavy, má antiseptické, antivírusové a antistafylokokové účinky - uvádza sa, že rozprašovacia emulzia 2% eukalyptové silice zničí 70% stafylokokov vo vzduchu. Je tiež vhodný pri infekciách kože a črevných problémoch - pôsobí protihnačkovo a vypudzuje črevné parazity. Je dobrý pre zníženie hladiny krvného cukru alebo ako stimulant srdcovej činnosti. Má pozitívne účinky na psychiku - posilňuje koncentráciu a pamäť, zlepšuje logické myslenie, tlmí záchvaty úzkosti a panického strachu. Odporúča sa kombinovať s levanduľovou, citrónovou, citronelovou, medovkovou, borovicovou, ružovou, rozmarínovou, mätovou silicou alebo s tea tree olejom.

Použitie:Odporúčame potrieť krk, šiju, hrdlo a okolie uší 4 kvapkami rozpustenými v troške rastlinného oleja 3x denne. Veľmi účinné je použitie v období chrípkových epidémií - ráno vtierať 4 kvapky rozpustené v troške rastlinného oleja do chodidiel po dobu 5-7 dní.

POZOR: Nepoužívať pri astme a epilepsii.

Cypriš - má antibakteriálne, dezodoračné a sedatívne účinky. Tíši bolesť, je mierne močopudný, lokálne sťahuje cievy, upokojuje organizmus, je vhodný pri neistote, úzkosti, nepriateľstve, depresii a posilňuje nervy. Pomáha pri problémoch spojených s menopauzou, ovplyvňuje menštruáciu, zmierňuje predmenštruačný syndróm. Je vhodný aj pri prechladnutí, chrípke, kašli, nádche aj alergickej nádche, pôsobí ako repelent.

Použitie:Vnútorné použitie - 1 kvapka v lyžici medu upokojuje suchý a dráždivý kašeľ. Na koži - pre dobrú žilovú cirkuláciu zmiešajte 4 kvapky s rastlinným olejom a vtierajte 3x denne do lýtok.

POZOR: Nepoužívajte v tehotenstve, pri epilepsii a vysokom krvnom tlaku. Tento olej nie je vhodný pre difúziu!

Upozornenie: Esenciálne oleje sú mimoriadne koncentrované, je teda nutné ich zriediť. Príliš vysoká koncentrácia môže spôsobiť bolesť hlavy alebo vyvolať alergickú reakciu na pokožke. Pred masážou preto odporúčame vykonať test znášanlivosti na predlaktí, kde je pokožka najcitlivejšia. Oleje nie sú rozpustné vo vode, zmiešajte ich teda vždy s rastlinným olejom alebo mliekom. Esenciálne oleje nenahrádzajú lieky! Predíďte kontaktu s očami a sliznicou. Uchovávajte vždy mimo dosahu detí!